خانه / شیشه / شیشه لعابی / شیشه دوجداره

شیشه دوجداره

شیشه دوجداره

شیشه دوجداره

شیشه  دو جداره شامل دو یا چند شیشه پنجره شیشه ای است که توسط یک فضای خالی یا گاز پر شده برای کاهش انتقال حرارت از طریق بخشی از پاکت ساختمان جدا شده است.پنجره ای با شیشه عایق معمولاً به عنوان شیشه دو جداره یا پنجره دو جداره ، شیشه سه جداره یا پنجره سه جداره یا شیشه چهار ضلعی یا چهار برابر شناخته می شود.

واحدهای شیشه ای عایق معمولاً با ضخامت های شیشه از 3 تا 10 میلی متر (1/8 “تا 3/8”) تولید می شوند. از شیشه ضخیم تر در کاربردهای خاص استفاده می شود. از شیشه های چند لایه یا معتدل نیز ممکن است به عنوان بخشی از ساخت استفاده شود. اکثر واحدها با ضخامت یکسان شیشه در هر دو صفحه تولید می شوند  اما کاربردهای خاص مانند تضعیف صوتی یا امنیت ممکن است به ضخامت های مختلف شیشه نیاز داشته باشد تا در یک واحد قرار گیرد.

پنجره های دو آویز و طوفانی

پنجره های دو آویز و طوفانی

شیشه دو جداره تحول حاصل از فن آوری های قدیمی تر است که به پنجره های دوجداره و پنجره های طوفانی معروف است. پنجره های دو آویز سنتی از یک صفحه شیشه ای برای جدا کردن فضای داخلی و خارجی استفاده می کردند.

  • در تابستان ، برای جلوگیری از حیوانات و حشرات ، یک صفحه پنجره در قسمت خارجی پنجره دو آویز نصب می شود.
  • در زمستان ، صفحه برداشته شد و یک پنجره طوفان جایگزین آن شد ، که باعث ایجاد یک جداسازی دو لایه بین فضای داخلی و خارجی شده و باعث افزایش عایق پنجره در ماه های سرد زمستان می شود. برای اجازه دادن به تهویه ، ممکن است پنجره طوفان را از حلقه های لولای متحرک آویزان کرده و با استفاده از بازوهای فلزی تاشو باز کنید. هیچ غربالگری معمولاً با پنجره های طوفان باز امکان پذیر نیست ، اگرچه در زمستان ، حشرات معمولاً فعال نیستند.

پنجره ها و صفحه های طوفان سنتی بسیار زمان بر و پرمشغله هستند و به برداشتن و نگهداری پنجره های طوفان در بهار و نصب مجدد آنها در پاییز و ذخیره سازی صفحه ها نیاز دارند. وزن قاب پنجره طوفان بزرگ و شیشه باعث جایگزینی در بالا

داستان های مربوط به ساختمانهای بلند که یک کار دشوار است و نیاز به بارگیری مداوم با هر پنجره از نردبان و تلاش برای نگه داشتن پنجره در محل خود در حالی که گیره های نگهدارنده را در اطراف لبه ها محکم می کنید. با این حال ، تولیدات فعلی این پنجره های طوفانی به سبک قدیمی را می توان با شیشه های جداشونده در قسمت پایین که می توان در صورت تمایل با یک صفحه جدا شونده جایگزین کرد. با این کار نیازی به تغییر کل پنجره طوفان با توجه به فصل ها نیست.

Spacer(اسپیسر)

Spacer(اسپیسر)

شیشه های شیشه توسط یک “spacer” جدا می شوند. اسپیسر ، که ممکن است از نوع لبه گرم باشد ، قطعه ای است که دو صفحه شیشه را در یک سیستم شیشه ای عایق جدا می کند و فضای گاز بین آنها را مهر و موم می کند. اولین فاصله دهنده ها عمدتا از فولاد و آلومینیوم ساخته شده اند که به نظر تولید کنندگان دوام بیشتری دارند ،

و قیمت پایین آنها به معنی مشترک بودن آنها است.

با این حال ، اسپیسرهای فلزی گرما را هدایت می کنند (مگر اینکه فلز از نظر حرارتی بهبود یابد) ، توانایی واحد شیشه ای عایق بندی شده (IGU) را برای کاهش جریان گرما تضعیف می کند. همچنین ممکن است منجر به تشکیل آب یا یخ در پایین واحد مهر و موم شده باشد زیرا اختلاف دما بین پنجره و هوای اطراف بسیار زیاد است.

برای کاهش انتقال حرارت از طریق اسپیسر و افزایش عملکرد کلی حرارتی ، تولید کنندگان می توانند فاصله دهنده را از ماده رسانای کمتری مانند کف ساختاری بسازند. یک اسپیسر ساخته شده از آلومینیوم که حاوی یک مانع حرارتی بسیار ساختاری است ، باعث کاهش تراکم در سطح شیشه و بهبود عایق بندی می شود ،

همانطور که با مقدار کلی U اندازه گیری می شود.

  • فاصله سنجی که جریان گرما را در تنظیمات شیشه کاهش می دهد ، ممکن است دارای ویژگی هایی برای کاهش صدا در مواردی باشد که صدای خارجی به وجود می آید.
  • به طور معمول ، اسپیسرها برای خشک کردن رطوبت گیر افتاده در فضای گاز ، با مواد خشک کننده پر می شوند یا حاوی مواد شوینده هستند ، در نتیجه نقطه شبنم گاز را در آن فضا کاهش می دهند و از تشکیل میعانات روی سطح شماره 2 هنگام پایین آمدن دمای شیشه بیرونی جلوگیری می کنند.
  • فناوری جدیدی برای مقابله با اتلاف گرما از میله های جداکننده سنتی بوجود آمده است ، از جمله بهبود عملکرد سازه و دوام طولانی مدت فلز بهبود یافته (آلومینیوم با مانع حرارتی) و اسپیسرها.