خانه / شیشه / انواع پنجره و شیشه دوجداره

انواع پنجره و شیشه دوجداره

از پنجره در دیوار یک بنا و ساختمانی استفاده می شود، که به عنوان وسیله ای برای عبور نور و اگر بسته نباشد یا آب بندی نباشد برای عبور هوا و صدا ایجاد می شود. از پنجره در ساختمان به عنوان وسیله ای برای زیبایی نما هم استفاده می گردد. در پنجره از انواع شیشه استفاده می شود پنجره‌ها معمولاً توسط قفل یا دستگیره یا چیزی شبیه آن بست نگه داشته می‌شوند. امروزه برای هر نمایی با توجه به تکنولوژی ها می توان از شیشه دوجداره استفاده نمود.

شیشه دوجداره

با پیشرفت تکنولوژی، نسل شیشه‌ها نیز توسعه یافت و شیشه دوجداره و چندجداره تولید شد. این تکامل برای شیشه‌های پنجره، بسیار بیشتر بود. امروزه انواع مختلفی از شیشه‌های پنجره تولید و مصرف می‌شود. امروزه می توان از شیشه دوجداره به عنوان پنجره با قابلیت های بالا نصب نمود.

انواع پنجره دوجداره

انواع پنجره upvc از تلف شدن انرژی موجود و سروصدا نیز محافظت می‌کند. انواع پنجره دوجداره را می‌توان به upvc ثابت و متحرک دسته‌بندی کرد.

شیشه دوجداره

پنجره دوجداره ثابت: پنجره upvc ثابت معمولاً در انواع پنجره دوجداره کشویی با لنگه ثابت و پنجره دوجداره کشویی با دولنگه متحرک که معمولاً از آلیاژ آلومینیوم است.

پنجره دوجداره متحرک: از انواع پنجره دوجداره، پنجره دوجداره کشویی معمولاً دارای دو لنگه است. یک لنگه می‌تواند ثابت باشد که لنگه دیگر در حال حرکت باشد. این نوع از پنجره دوجداره بسیار کاربردی است که استفاده می‌شود؛ و از دیگر انواع پنجره دوجداره می‌توان پنجره دوجداره کشویی را گفت که ممکن است از دوجداره ثابت گران‌تر باشد.

پنجره دوجداره آکاردئونی : یکی از امکانات بسیار کارآمد پنجره‌های upvc قابلیت جایگزینی روی پنجره‌های قدیمی آهنی، آلومینیومی و چوبی است، به‌گونه‌ای که بدون نیاز به بنایی، هیچ‌گونه اثری از آثار پنجره قدیمی نمی‌ماند و درعین‌حال به واسطه یک عملیات اجرایی مهندسی و اصولی، هماهنگی لازم با نمای ساختمان و سایر واحدهایی که نسبت به تعویض اقدام نکرده‌اند برقرار می‌شود.

درب و پنجره دوجداره UPVC دارای مواردی است که به دلیل طراحی خاص پروفیل‌ها و تنوع بسیار بالای یراق‌آلات، تولیدکننده و خریدار با توجه به کارآیی هریک از پنجره‌های مورد نظر خود، امکان بهره‌گیری از طیف وسیعی از انواع یراق‌آلات متنوع با کاربردهای متفاوت را دارد.

انواع شیشه دوجداره

شیشه دوجداره ساده: این نوع شیشه از دوجداره شیشه فلوت ساده تشکیل‌ شده است.

شیشه دوجداره

شیشه دوجداره رنگی: این نوع شیشه از یک جداره رنگی و یک جداره ساده تشکیل‌شده است.

شیشه دوجداره

شیشه دوجداره رفلکس: این نوع شیشه دو جداره از یک جداره ساده و یک جداره شیشه رفلکس ساخته می‌شود که جداره شیشه رفلکس باید به طرف بیرون قرار گیرد. شیشه‌های رفلکس از عبور نور شدید خورشید به شدت جلوگیری می‌کند ولی ایراد آن‌ها این است که داخل ساختمان را تاریک کرده و در شب داخل ساختمان نمایان است.

شیشه دوجداره

شیشه دوجداره سکوریت: استفاده از شیشه سکوریت برای محل‌های پرخطر و پرتردد در نظر گرفته می‌شود. شیشه سکوریت در هنگام شکستن کاملاً خرد شده و باعث ایجاد تیکه‌های بزرگ و خطرناک شیشه نمی‌ شود. به عنوان مثال شیشه های پنجره از یک ساختمان

شیشه دوجداره

شیشه دوجداره لمینیت: شیشه‌ لمینت معمولاً در کارخانه تولید شیشه از دو جداره شیشه ساده به ضخامت ۳ میلی متر و یک لایه رزین در وسط آن‌ها تشکیل‌شده است. شیشه لمینت هنگام برخورد مانع سخت به آن‌ها خرد نشده و تنها ترک برمی‌دارد. به عنوان مثال شیشه های نمای یک برج از ساختمان

شیشه دوجداره

شیشه دوجداره دکوراتیو : شیشه دوجداره دکوراتیو دارای قیمت و هزینه بالایی است. شيشه دوجداره دکوراتیو معمولاً با توجه به درخواست معماران طبق نما و محیط طراحی شده، ارائه می‌شود. برای ساخت شيشه دوجداره دکوراتیو، ابتدا طرح مورد نظر با توجه به ابعاد شيشه مشخص می‌شود سپس با توجه به نوع شیشه دوجداره دکوراتیو می‌توان محیط زیباتری را ایجاد کرد.

شیشه دوجداره دکوراتیو، از انواع شیشه‌های تزیینی است که در ساختمان استفاده می‌شود و بر تمامی درب و پنجره‌های دوجداره UPVC، آلومینیومی قابل نصب است. شیشه دوجداره از شبکه هایی تزیینی با ساختار پروفیل UPVC و یا پروفیل‌های آلومینیومی تشکیل گردیده است.

پنجره دوجداره آکاردئونی پنجره‌هایی زیبا با سطح بالایی از قابلیت و کارایی است. از لحاظ نگهداری پنجره UPVC نیاز خاصی ندارد؛ و امروزه استفاده بسیاری دارد.

شیشه دوجداره

برای اطلاع از قیمت انواع شیشه و مشاوره رایگان با شماره  09123678286 تماس حاصل فرمایید.

مطلب پیشنهادی

فروش عمده شیشه لمینت

شیشه لمینت دارای خاصیتیه که در زمان ضربه و فشار در صورت شکسته شدن  به قطعات کوچکتر تقسیم میشه و در یک لایه با نام PVB فرو میریزه و همین مورد باعث ایجاد امینت میشه چون که شیشه پخش نمیشه.

دیدگاهتان را بنویسید